مسیریاب ویز نظم ترافیکی را به هم می‌زند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت گفت: هر مسیریابی که کاربر زیادی داشته باشد می تواند نظم ترافیکی شهر را به هم زند.

سردار محمدرضا مهماندار، در مورد استفاده رانندگان از اپلیکیشن‌های مسیریاب اظهار کرد: اپلیکیشن‌های مسیریاب به منظور جهت‌یابی سریع‌تر و در راستای کاهش توقف‌های بی مورد در مسیرها بسیار مفید هستند.

وی افزود: به شخصه توصیه می‌کنم رانندگان از مسیریاب‌ها به ویژه مسیریاب‌های داخلی استفاده کنند تا بتوانند در هنگام رانندگی مسیری سر راست‌تر و بهتر را انتخاب کنند و در وقت صرفه‌جویی کنند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر راننده‌ای هنگامی که به گوشی به منظور استفاده از مسیریاب‌ها نگاه کند آیا تخلفی انجام داده یا خیر، گفت: استفاده دیداری از این مسیریاب‌ها ممنوع و تخلف است و رانندگان می‌توانند از سیستم صوتی این اپلیکیشن‌ها در هنگام رانندگی استفاده کنند.

سردار مهماندار با اشاره به اینکه عنوان شده بود مسیریاب «ویز» قابلیت برهم زدن وضعیت ترافیکی معابر را داشته و به همین خاطر باید از فعالیت این اپلیکیشن در داخل کشور جلوگیری کرد، گفت: هر مسیریابی که تعداد کاربر (استفاده کننده) بالایی داشته باشد می‌تواند ترافیک معابر را کنترل کند، یعنی می‌تواند در یک بازه زمانی کاربران را به سمت فلان خیابان راهنمایی کند و یا حتی نظم ترافیکی شهر را به هم زند.

وی ادامه داد: البته این را هم بگویم که بعید است مسیریابی بخواهد این کار را انجام دهد؛ چراکه به محض اینکه مسیریابی این رفتار را انجام دهد (نه در ایران بلکه در تمامی کشورها) فوراً با آن برخورد می‌شود و تمامی اعتبار شرکت و آن اپلیکیشن زیر سوال می‌رود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، بر استفاده رانندگان از مسیریاب‌های ایرانی تاکید کرد و گفت: به همین منظور است که تاکید می‌کنم رانندگان از مسیریاب‌های ایرانی استفاده کنند چراکه این مسیریاب‌ها بر بستر قوانین داخلی کشور فعال هستند و نمی‌توانند رفتارهایی که تنش‌زا است از جمله هرج و مرج در تردد وسایل نقلیه (هدایت رانندگان به برخی خیابان‌ها برای ایجاد ترافیک و …) داشته باشند.

سردار مهماندار خاطرنشان کرد: مسیریاب‌های داخلی بسیار خوب کار کردند، مورد اعتماد و مورد تأیید وزارت ارتباطات هم هستند، ما هم به عنوان پلیس راهنمایی و رانندگی سعی می‌کنیم برای پیشرفت کار و بهبود مسیریاب‌های داخلی به آنها کمک کنیم.

وی در پایان گفت: اگر مسیریابی قصد برهم زدن نظم عبور و مرور خودروها را در شهر داشته باشد به شدت با مدیران آن مسیریاب‌ها برخورد می‌کنیم.

 

با توجه به گفته های بسیاری از کاربران این نرم افزار بهترین نرم افزار مسیریاب فعلی در بسیاری از کشور هاست. حال اینکه چرا نظر رئیس پلیس خلاف نظر بسیاری از کاربران است جای سوال است. همچنین اگر این نرم افزار عملکرد خوبی نداشت حتما کنار گذاشته می شد. همانطور که میبینیم بسیاری از شرکت های بزرک همچون اسنپ و تپسی از این نرم افزار استفاده می کنند.

آیا شما به عنوان یک کاربر ویز با نظر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی موافق هستید؟ لطفا دیدگاه خود را در زیر اعلام کنید.

اخبار قبلی: 

–  خبر جدید برای جریمه معاینه فنی

– هشدار مهم روش های جدید اخاذی و دزدی 

– اسنپ و تپسی عیدی رانندگان را از جیب مردم می دهد!

– بدون نصب برنامه و اینترنت در موبایلتان بازی کنید(کلیک کنید)

۵ دیدگاه

  1. اقایون ناراحتن که راننده ها با ویز جریمه نمیشن و دوربین ها رو میبینن

  2. دروود.
    مسیر یابها از ترافیک لحظه ای در نشان دادن مسیر استفاده میکنند و به این ترتیب ترافیک رو به مسرهای مختلف پخش میکنن که اتفاقا باعث میشه در یک مسر خاص ترافیک شدیدی بوجود نیاد.پس این گفته سردار درست نیست.البته اینکه ایشون همیشه مسیر براشون بازه و احتیاجی به استفاده از مسیر یاب ندارند هن در عدم آگاهی ایشون بی تاثیر نیست.

  3. چون نرم افزار ویز جای کمین دوربین های پلیس را اعلام می کننه اقایان ناراحت هستند نمی تواند مردم جریمه کنند چون این نرم افزار کاسبی انها را خراب می کنه

  4. این اقا حرف بی ربط میزنه . اصلا اطلاع وسواد موضوع رانداره بهتر سریع استعفا بده .از قدیم گفتن سیر از گرسنه خبر نداره؟؟؟؟

  5. خیر موافق نیستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *