بازدید کمیسیون اجتماعی مجلس از اسنپ

ژوبین علاقبند پس از اعلام آغاز فعالیت اسنپ در ۴ شهر اردکان، میبد، تربت جام و تربت حیدریه، خبر از ایجاد اشتغال‌ مستقیم برای بیش از ۲۰۰۰ نفر در مجموعه گروه اینترنت ایران و اشتغال‌زایی غیرمستقیم برای بیش از ۵۰۰هزار نفر کاربر راننده فعال داد و به تهدیدهای جدی برای آینده روانی کاربران راننده فعال اشاره کرد: «در حال حاضر مخالفت‌هایی که از سوی وزارت کشور، شهرداری و تاکسی‌رانی صورت می‌گیرد تهدیدی جدی برای امنیت روانی این افراد و آینده شغلی‌شان محسوب می‌شود».

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که با هیئت همراه خود از مجموعه اسنپ بازدید کرد از گستردگی و پتانسیل سامانه اسنپ گفت: ««پیش از آمدن به اسنپ تصور نمی‌کردم که این سامانه از چنین گستردگی و پتانسیل ارزشمندی برخوردار باشد و تصورم بر این بود که اسنپ فقط یک نرم‌افزار است».

بادامچی در ادامه از اهمیت استارتاپ‌ها گفت: « ما وظیفه داریم که اجازه ندهیم ذهن شما مشغول مسائل حاشیه‌ای شود. باید مشکلات حقوقی این کسب‌وکارها حل شود، چراکه بدون توجه به استارتاپ‌ها امکان توسعه کار در کشور وجود ندارد. به شما اطمینان می‌دهم که رویکرد مجلس و دولت حتما حمایتی خواهد بود».

به گفته علاقبند وزارت کشور قصد دارد با اصلاح لایحه قانون توسعه حمل‌ونقل، صدور مجوز سامانه‌های هوشمند حمل‌ونقل را به شهرداری‌ها و تاکسی‌رانی واگذار کند. او عقیده دارد که اعمال محدودیت‌های مورد نظر شهرداری بر سامانه‌های هوشمند حمل‌ونقل منجر به تعطیلی این مجموعه‌ها خواهد شد. مدیرعامل اسنپ در نهایت از قانون‌گذاران درخواست کرد که جلوی این موضوع را بگیرند.

در دیدار بادامچی از مجموعه اسنپ، امیرعلی مهاجر، مدیر اجرایی اسنپ‌تریپ هم با ارائه آماری از وضعیت گردشگری ایران در مقایسه با سایر کشورهای جهان به وجود ظرفیت بالای گردشگری در ایران اشاره کرد و گفت: «متاسفانه به علت عدم آگاهی گردشگران خارجی از این ظرفیت، سهم کشورمان از بازار جهانی گردشگری بسیار اندک است و اسنپ‌تریپ با حمایت نهادهای ذی‌ربط می‌تواند تاثیر به سزایی در جذب گردشگر داخلی و خارجی داشته باشد».

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در بازدید از مجموعه اسنپ‌تریپ به پتانسیل بالای این مجموعه در بحث رونق گردشگری اشاره کرد و گفت: «در تمام زمینه‌ها باید تلاش کنیم تا شرایط لازم گردشگری آسان و ارزان برای عموم جامعه فراهم شود».

اخبار قبلی: 

–  خبر جدید برای جریمه معاینه فنی

– هشدار مهم روش های جدید اخاذی و دزدی 

– اسنپ و تپسی عیدی رانندگان را از جیب مردم می دهد!

– بدون نصب برنامه و اینترنت در موبایلتان بازی کنید(کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *